Ruloninė veja


Ruloninė veja - tai greičiausias būdas džiaugtis veja savo kieme.

Jeigu Jums reikia skubiai vejos ir norite džiaugtis ja jau dabar, nelaukiant kol ji sudygs, bus išnaikintos piktžolės, patręšta ar sutankės žolynas, geriausias variantas - rinktis ruloninę veją. Ruloninės vejos įrengimas - tai ne tik velėnos patiesimas - kaip ir sėjamai vejai, taip ir ruloninei dirvožemio pagrindo paruošimas toks pats: planiravimas, juodžemio paskleidimas, lygių išvedimas.

Tokia veja iš karto galima vaikščioti, o po dviejų savaičių, kai įsišaknija, ji atlaiko ir rimtą krūvį. Ruloninė veja prailgina vejos klojimo laikotarpį: galima ją kloti anksčiau pavasarį, nes nereikia laukti sėjai tinkamos temperatūros. Be to, velėną galima kloti ir vėlai rudenį, kai temperatūra jau yra nukritusi žemiau, nei tinkama sėjai.

Velėną klojame tik ant drėgnos žemės, kai labai sausa, prieš sodinimą dirva gausiai drėkinama. Baigus kloti velėną privoluojame su volu ir apibarstome žemėmis likusius tarpelius. Vėliau visas plotas yra vėl gausiai palaistomas. Velėnos geram prigijimui reikalingas tik gausus laistymas ir galiausiai Jūs jau turite veją, kuria galima džiaugtis, kad ir per vieną dieną.